Balsam köknar yağı Ürün açıklaması

En güzel kokulu tatil ağacı türlerinden biri olarak bilinen görkemli balsam köknarı, Kanada'nın çam ormanlarından gelmektedir. Bu güçlü ladinler, unutulmaz, kış kokusuna sahip bir uçucu yağ olan Balsam Göknarı yağı üretir. Ana bileşen olarak ß-Pinen, Balsam Göknarı esansiyel yağına topikal olarak uygulandığında cildi temizleyici ve yatıştırıcı faydalar sağlar, bu da onu aromatik masajda kullanmak için harika bir esansiyel yağ haline getirir. Atomize edildiğinde, bu parlak esansiyel yağın taze, odunsu aroması her ortamı canlandırır ve enerji verir ve Balsam Köknar yağının kokusunu solumak kesinlikle tatil anılarını çağrıştırır.

Balsam Köknar yağını nasıl kullanırım?

  • Cilt bakımı: Düzenli kişisel bakım rutinlerinize ekstra bir temizleme etkisi ve uyarıcı aroma eklemek için yüz temizleyicinize, sabununuza veya vücut yıkamanıza bir damla Balsam Köknar yağı ekleyin.
  • Masaj için: Rahatlatıcı bir masaj sırasında ciltte serinletici bir his ve canlandırıcı bir aroma için bir ila iki damla Balsam Fir yağını fraksiyone hindistan cevizi yağı ile karıştırın.
  • Banyo: Ilık bir Epsom tuzu banyosuna iki ila üç damla Balsam Köknarı yağı ekleyerek canlandırıcı bir aroma elde edin ve günü rahatlatıcı bir şekilde sonlandırın.
  • Güzel kokulu süsler: Plastik ağacınızı, her biri bir damla Balsam Göknarı esansiyel yağı içeren aromatik kil süslerle süsleyerek tatillerde büyüleyici, otantik bir aroma verin.
  • Difüzörde: Ferahlatıcı, topraklayıcı ve odunsu bir atmosfer için evinizde üç ila beş damla Balsam Köknar yağını dağıtın, özellikle kış ayları veya en sevdiğiniz tatiller için uygundur.

Eğlenceli bilgi

Binlerce yıl boyunca, ağacın doğal bölgelerinde yaşayan bazı İlk Ulus sakinleri balsam köknarını birçok kutsal ritüel ve sağlık amacıyla kullanmıştır.

Balsam köknar yağı nasıl elde edilir?

Balsam köknarı esansiyel yağı Kanada'da Cō-Impact Sourcing® aracılığıyla elde edilmektedir. Balsam köknar yağı, Kara Ladin esansiyel yağı ile aynı benzersiz, sürdürülebilir ekstraksiyon işlemi kullanılarak üretilir. Bu süreç, atıkları azaltan, elektrik üreten ve geleneksel süreçlere göre %60 daha az sera gazı emisyonu üreten döngüsel bir damıtma işlemini içermektedir.

Balsam köknar yağı nedir?

Kuzey Amerika'ya özgü, yaprak dökmeyen Balsam köknarı ağaçları 24 metreden daha yüksektir ve iğneye benzer yapraklardan oluşan kalın kümeler üretir. Öncelikle kağıt hamuru ve inşaat için kullanılan balsam köknarı kirliliğe iyi tepki vermez ve kentsel alanlarda çok sayıda bulunmaz, havanın taze ve temiz olduğu Kanada'nın yemyeşil ormanlarında büyümeyi tercih eder. Balsam köknarı uçucu yağı, ağacın kabuğundan buharla damıtılır.

Hangi uçucu yağlar Balsam Fir yağı ile iyi karışır?

Balsam Göknarı esansiyel yağının aroması diğer kış aromaları olan Karanfil yağı, Douglas Göknarı yağı, Sibirya Göknarı yağı ve Frankincense yağı ile iyi uyum sağlar.

doTERRA Balsam Köknar Esansiyel Yağı (5ml)

 46,00

Stokta yok

Shopping Cart