Kullanım ipuçları:

  • Ekstra arındırıcı etki ve nazik, ferahlatıcı bir koku için yüz temizleyicinize veya şampuanınıza 1-2 damla ekleyin.
  • Parlak, mutlu bir aroma için tek başına veya Misket Limonu, Bergamot veya Yabani Portakal gibi diğer narenciye yağlarıyla birlikte dağıtın.
  • Her zaman kullandığınız narenciye yağı yerine bir gün Kumkuat kullanmayı deneyin. Örneğin, doğal bir yüzey temizleyici yapıyorsanız ve normalde Limon kullanıyorsanız, bunun yerine Kumkuat ekleyin.
  • Sindirimi desteklemek için suyunuza veya bir sebze kapsülüne birkaç damla ekleyin.*

Kamkat nedir?

Kamkat meyvesi genellikle küçük bir portakal olarak tanımlanır; yaklaşık büyük bir zeytin büyüklüğündedir ve genellikle salkım halinde büyür. Kabuğu tatlı, içi ekşidir ve meyvenin tamamı yenilebilir. Uçucu yağ meyvenin derisinden (kabuğundan) soğuk presle elde edilir.

Kamkat esansiyel yağı neye iyi gelir?

Diğer narenciye yağları gibi Kumkuat da limonen ile doludur. Limonen en çok güçlü temizleyici ve arındırıcı nitelikleriyle bilinir. Bu faydalar çok yönlüdür, çünkü özellikleri yüzeyleri temizlemeye yardımcı olacak kadar güçlüdür, ancak sağlıklı görünen ve berrak bir cildi teşvik etmek için ciltte güvenle kullanılabilecek kadar naziktir. Aynı zamanda dahili faydalar da sağlar; örneğin, bir çalışma Kumkuat yağının dahili olarak kullanıldığında antioksidan artışı sağlayabileceğini göstermiştir.*

Narenciye yağları da ruh haline inanılmaz derecede iyi gelir. Ellerden yaymak veya solumak enerjinizi ve olumlu duygularınızı artırabilir. Ayrıca Kumkuat sinir sistemi üzerinde sakinleştirici özelliklere sahiptir*

Kamkat nereden geliyor?

Kamkat ağacı kısa, neredeyse gür ve yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Diğer narenciye ağaçları gibi yaprakları koyu yeşil, çiçekleri ise beyazdır. Asya'nın bazı bölgelerine özgü olmasına rağmen kamkat ağaçları, narenciye yetiştiriciliği için mükemmel bir iklime sahip olan güney Brezilya'nın nemli ve ılıman havasının tadını çıkarır. En iyi kalitede narenciye ve dolayısıyla en iyi kalitede narenciye esansiyel yağları yetiştirmek için idealdir.

doTERRA Kumkuat Uçucu Yağı (5ml)

 24,75

Stokta yok

Asya’ya özgü olan kamkat, küçük, portakal benzeri bir narenciye meyvesidir. Kamkatın tatlı, canlandırıcı bir kokusu ve temizleyici özellikleri vardır.

Plantendeel: Schil
Extractiemethode: Koud geperst
Aromatische beschrijving: Citrus, schoon, fris, zoet
Belangrijkste chemische bestanddelen: Limoneen

Shopping Cart