AromaTouch El Tekniği muayenesi

Giriş

İnsan klinik deneyleri bilimsel araştırmaların altın standardıdır çünkü incelenen konunun gerçek dünyada bizi nasıl etkilediğine dair doğrudan genellenebilir veriler sağlarlar. İnsan klinik deneylerinin onaylanması, organize edilmesi, yürütülmesi de son derece zordur ve ayrıca pahalıdır. PubMed indeksli dergilerde (yaşam bilimleri ve biyomedikal bilimsel araştırmalar için en yaygın kullanılan arama motoru) esansiyel yağlar hakkında yayınlanmış 10.000'den fazla hakemli bilimsel çalışma olmasına rağmen, bunların çok küçük bir yüzdesi insanlarda yapılan klinik çalışmalardır. Uçucu yağ biliminin ilk ismi olarak doTERRA bu konuda bir şeyler yapıyor. doTERRA, 2018'de yayınlanan ikinci insan kliniği ile (şu anda daha fazlası üzerinde çalışılıyor), tescilli AromaTouch El Tekniği (ATHT) ve en yatıştırıcı esansiyel yağlarımızdan ikisi olan Deep Blue Soothing Blend ve Copaiba‘nın etkilerini araştırdı. Etkiler doTERRA'nın bilim insanlarının hayal edebileceğinden çok daha güçlüydü.

Çalışma

doTERRA bilim insanları, yakın zamanda yayınlanan AromaTouch® El Tekniği klinik çalışması için 36 katılımcıyı işe aldı ve onları bir tedavi ve kontrol grubuna ayırdı. Bir doktor tarafından kapsamlı bir değerlendirme yapıldıktan ve bir anket ve çeşitli işlevsel değerlendirmeler dahil olmak üzere başlangıç ölçümlerinin belgelenmesinden sonra, tüm katılımcılar art arda beş gün boyunca günde iki kez ATHT almıştır. Tedavi grubuna doTERRA Deep Blue Soothing Blend ve Copaiba kombinasyonu ile ATHT uygulanırken, kontrol grubuna aynı protokol Fraksiyone Hindistan Cevizi Yağı ile uygulandı.

Katılımcıların ve ATHT yöneticilerinin koku alma duyularını kullanarak katılımcının hangi tedavi grubunda olduğunu belirlemelerini önlemek için hem katılımcı hem de yönetici, üzerine bir damla limon esansiyel yağı sürülmüş cerrahi maskeler takmıştır. Her ATHT seansı sırasında hem katılımcı hem de yönetici maskeleri takmıştır. Ayrıca, tedavi grubunda kullanılan preparatın açık mavi rengini ve aromasını taklit etmek için fraksiyone hindistan cevizi yağına mavi boya ve nane esansiyel yağı eklenmiştir.

Beş günlük deneme süresinin sonunda, tüm katılımcılar aynı anket ve fonksiyonel testlerle yeniden değerlendirilmiştir. Tedavi grubundaki katılımcılar, Deep Blue Yatıştırıcı Karışım ve Copaiba ile patentli ATHT uygulama yönteminin etkinliğine dair sağlam kanıtlar sağlayarak, ankette değerlendirilen ölçümlerde klinik olarak anlamlı iyileşmeler ve fonksiyonel testlerde kontrol grubuna kıyasla istatistiksel olarak anlamlı ilerleme bildirmişlerdir. doTERRA bilim insanları şu anda diğer CPTG® esansiyel yağlarının ve karışımlarının ve patentli AromaTouch uygulama tekniklerinin çeşitli sağlık ve refah belirteçleri üzerindeki faydalarını daha fazla değerlendirmek için gelecekteki klinik çalışmaları planlamaktadır.

Sonuç

AromaTouch® El Tekniği klinik çalışmasının sonuçları, sadece doTERRA için değil, aynı zamanda tüm esansiyel yağ endüstrisi için tamamen yeni bir araştırma alanını temsil etmektedir. doTERRA bilimi, yılların kullanımından ve in vitro ve in vivo araştırmaların genişliğinden bildiklerimizi doğrular ve gerçek dünyada geçerli ve genelleştirilebilir hale getirir, böylece sektördeki en kaliteli ve en etkili esansiyel yağları kullandığınızdan ve paylaştığınızdan emin olabilirsiniz.

Shopping Cart