Frankincense doTERRA

dōTERRA’dan Frankincense

İsa Mesih'in doğum öyküsünde, Doğu'dan gelen üç bilge adam yanlarında üç hediye getirmiştir. Yanlarında o dönemde Doğu'da bulunan en değerli üç hediye olan Altın, Buhur ve Mür getirdiler. Üç bin yılı aşkın süredir kullanılan tütsü, Boswellia ağacının kokulu reçinesi olan olibanumdur. dōTERRA, yağların kralını yapmak için Boswellia ağacının reçinesini kullanır: Frankincense.

Frankincense doTERRA

Yeni Ahit, Babilliler ve Asurluların dini törenlerde buhur yaktıklarını kaydeder. Eski Mısırlılar aromatik kokusu nedeniyle reçineyi cilt merhemlerinde kullanmışlardır. Bu kadim bilgi, bugün hala buhur kullanmamızı sağlamıştır. Buhur yatıştırıcı özelliklere sahiptir ve cilt üzerinde gençleştirici bir etkiye sahiptir.

 

 

Buhur Uygulaması

Yağlar arasında kral olan Frankincense, hücresel fonksiyonlarımız üzerindeki destekleyici etkileriyle bilinir. Bu yağ beyin hücrelerine kadar ulaşabilir. Bu, yağın hücreleri hasardan koruyabileceği anlamına gelir. Yağ ayrıca vücudun hasarı onarmasına yardımcı olabilir veya onarılamayacak hücrelerde hücrenin kendi kendini yok etmesini (apoptoz) tetikleyebilir. Aromatik olarak uygulandığında, Frankincens yağı huzur, rahatlama, memnuniyet ve genel refah duygularını teşvik eder. dōTERRA'dan Frankincense birçok kimyasal bileşen içerir, bu da onu her işin ustası yapar.

Samimi ve Korumalı

Buhur sadece fiziksel bedenimiz üzerinde etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda zihnimiz ve duygularımız üzerinde de güçlü bir etkiye sahiptir. Ruhsal karanlığın güçlü bir arındırıcısı olan bu yağ, aldatmacayı ve yanlış gerçekleri ortaya çıkarır. Bu yağ, ışık ve gerçeğe dayalı yeni bakış açıları yaratmayı destekler. Tütsü sizi ruhun dünyaya getirdiği manevi içgörüye, armağanlara, bilgeliğe ve bilgiye geri götürdüğü için, ruhu içsel ışığa bağlar. Sonuç olarak, bu yağ gerçeği ortaya koymaktadır.

Yağ aynı zamanda ailenin babası ile sağlıklı bir ilişkiyi de destekler. Kendinizi terk edilmiş ya da unutulmuş hissettiğiniz anlarda buhur, sevgi ve korumanın hatırlanmasına yardımcı olur. Bedeni ve zihni dış olumsuz etkilerden korur. Lavanta yağlar arasında ‘anne' iken, buhur yağlar arasında ‘baba' olarak görülebilir.

Tütsüyü kendiniz uygulayın

  1. Beyin: 2-3 damlayı 1-2 damla Nane ile karıştırın ve alnınıza, boynunuza sürün ve derin nefes alın. Bu karışım bilişsel becerilerin uyanık kalmasına yardımcı olur.
  2. Kış merhemi: 5 damla Frankincense, 1 damla Kekik, 1 damla Kekik, 1 damla Zencefil, 2 damla Okaliptüs, 2 damla Selvi ve 1 damla Beyaz Köknar; fraksiyone hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve kış soğuklarında nefes almayı desteklemek için göğüs kemiğine sürün.
  3. Baba ile ilişkiyi iyileştirme: Yağı her gün püskürtün.
  4. Huzurlu Kalp: Boş bir şişede 8 damla Frankincense, 3 damla Ylang Ylang, 6 damla Clary Sage, 10 damla Wild Orange, 8 damla White Fir, 15 damla Geranium ve 15 damla Lavanta karıştırın. Ardından huzurlu bir kalp için bunu sağ elinizle kalbin üzerine sürün.
  5. Pozitif düşünceler: 3 damla Yabani Portakal ile 3 damlayı avucunuzun içinde karıştırın ve derin nefes alın. Etrafınızdaki tüm olumlu şeylere odaklanın.
  6. Hücre desteği: Frankincense, DDR Prime'da bulunan yağlardan biridir. Hücresel destek için bu karışımı günlük olarak alın.
  7. Doğumdan sonra bebek: Doğum travmasını hafifletmek için doğumdan sonra mümkün olan en kısa sürede yenidoğanın üzerine bir damla damlatın. Ayrıca bebeğin virüslerden korunmasına da yardımcı olur.
  8. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı: Kırışıklıkları, yara izlerini ve kuru cildi azaltmak için yağı cildinize ve ellerinize sürün. Daha fazla destek için Sardunya, Lavanta, Gül, Sandal Ağacı ve Mür ile karıştırın.
  9. Bağışıklık sistemi: 2-3 damla alın veya boyuna sürün.
  10. Geçiş dönemi: Birisi hayatının sonuna geldiği anda, yağı bir difüzörde odaya yayabilirsiniz. Bu nefes almaya, boş bir kafaya ve duygusal huzura yardımcı olur. Yağ ayrıca gergin duyguları hafifletmek ve cildi nemlendirmek için masajda da kullanılabilir.
Shopping Cart