Manolya Dokunuşu

Manolya

En sevdiğiniz çiçek esansiyel yağı nedir? Bazıları için Magnolia listelerinin en başında yer alıyor. Bu narin uçucu yağın Çin ve Tayland'ın geleneksel sağlık uygulamalarında kullanım geçmişi vardır. Güçlü faydaları, eşsiz kimyasal bileşimi ile birlikte Manolyayı değerli bir uçucu yağ haline getirir. Manolya hakkında hala araştırılması gereken çok şey olmasına rağmen, bu uçucu yağı harika yapan bazı nitelikleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Manolya kullanımının tarihçesi

Çin kültüründe en çok saygı duyulan botaniklerden biri olan çiçekli bitki Michelia x alba, yüzyıllardır süs eşyası olarak kullanılan değerli ve sağlam yapraklar üretir. Taze yapraklar buharla damıtıldığında, uçucu aromatik bileşiklerin harika bir karışımını verirler. Ürettikleri aroma hafif meyvemsi ve çiçeksi olup genellikle en kaliteli parfümlerde kullanılır. Manolyanın linalool bakımından zengin uçucu yağının hoş bir çiçek aromasından daha fazlası olduğunu unutmayın.

Çalışma

Geleneksel Çin tıbbında Manolya esansiyel yağı, çeşitli şekillerde refahı desteklemek için kullanılır. Ancak, kıtlık nedeniyle çağdaş bilimsel araştırmalar sınırlıdır. Linalool baskın olmasına rağmen, GC/MS verileri Manolya uçucu yağının 78 kadar toplam bileşene sahip olabileceğini göstermektedir. Linalolün varlığı Manolya'nın bazı aromatik ve yerel kullanım faydaları olduğunu düşündürse de, yağın tamamı üzerinde yapılan deneysel araştırmalar daha net bir tablo çizmektedir. Araştırmaların çoğu Manolyanın cilt bakım rutininin bir parçası olarak mükemmel olduğunu göstermektedir. Örneğin deneysel araştırmalar Manolyanın temizleyici özelliklere sahip olduğunu göstermektedir.

Birçok uçucu yağda olduğu gibi, modern bilimsel araştırmalar Manolya ‘nın tarihsel kullanımını yakalamaya devam etmektedir, ancak bilim adamları kimyasal bileşimine ve mevcut deneysel araştırmalara dayanarak bazı sonuçlar çıkarabilirler. İster hoş bir koku arıyor ister cilt temizleme rutininizi değiştirmek istiyor olun, Magnolia denemeye değer.

Shopping Cart