Hawaii Sandal Ağacı

Sandal Ağacı

Giriş

Sandal ağacı aromaterapide en popüler esansiyel yağlardan biridir. En topraklayıcı ve dengeleyici esansiyel yağlardan biri olarak bilinen bu yağ, topikal olarak uygulandığında bir dizi fayda sağlar. Bu özellikler büyük ölçüde zengin seskiterpen alkol konsantrasyonlarından, özellikle de alfa ve beta-santalol'den kaynaklanmaktadır. Santalol bileşiklerinin varlığı başka hiçbir CPTG® uçucu yağında ölçülebilir miktarlarda gösterilmemiştir, ancak birlikte sandal ağacının kimyasal bileşiminin yaklaşık yüzde 70'ini oluştururlar.

Tarih

Santalol sadece 20. yüzyılda izole edilmiş olsa da, çeşitli sandal ağacı türleri eski çağlardan beri kendi topraklarında yaygın olarak kullanıldığından, özellikleri binlerce yıldır kullanılmaktadır. Sandal ağacı Nepal, Pasifik Adaları, Sri Lanka, Avustralya ve Hindistan gibi bölgelerde dünyanın dört bir yanında yetişir ve sağlığa faydaları nedeniyle evrensel olarak değer görür. Bu özelliklerin birçoğu modern bilimsel araştırmalarla araştırılmış ve santalol bileşiklerini izole eden çalışmalar, Sandal Ağacı uçucu yağlarının baskın özelliklerinin çoğunun, bu karmaşık ve yavaş metabolize olan seskiterpenler tarafından güçlü bir şekilde etkilenebileceğini göstermiştir.

Kullanım

Sandal ağacının cilt üzerindeki etkileri üzerine yapılan araştırmaların genişliği çok fazladır ve santalol bileşiklerini izole eden çalışmalar, bunun esas olarak insan hücrelerindeki biyolojik aktivitelerinden kaynaklandığını göstermektedir. In vitro araştırmalar, topikal olarak uygulanan hem alfa hem de beta santalolün cildi yatıştırmaya ve sağlıklı cildi desteklemeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Daha ileri deneysel araştırmalar, alfa-santalolün topikal uygulamasının genel cilt sağlığını desteklediğini göstermektedir. Nemlendiricinize 1-2 damla Hawaii Sandal Ağacı ekleyin ve pürüzsüz, ışıltılı bir cilt için her gün uygulayın. Santalol ayrıca yüzey temizleme özelliğine sahiptir ve çevresel tehditlere karşı koruma sağladığı bilinmektedir.

Sandal ağacının kokusu en iyi bilinen özelliğidir ve bu tatlı, odunsu, ruh halini iyileştiren aroma zengin alfa ve beta-santalol konsantrasyonu tarafından sağlanır. İnsanlarda yapılan klinik araştırmalar, aromatik olarak kullanıldığında alfa-santalolün ruh halini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Sandal ağacını yaymak endişeli duyguları yatıştırmaya ve dinlendirici bir gece uykusuna yardımcı olabilir.

Sonuç

Santalol, DoTERRA Hawaii ve Sandal Ağ acı esansiyel yağlarında bulunan iyi araştırılmış, güvenli ve doğal bir bileşiktir. Araştırmalar, endişeli duyguları yatıştırmaya, dinlendirici uykuyu teşvik etmeye ve çevresel tehditlere karşı korumaya yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

 

* Bu ifadeler Gıda ve İlaç İdaresi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için tasarlanmamıştır.

Shopping Cart