doTERRA Uçucu Yağları

Uçucu yağUçucu yağların özel, neredeyse büyülü dünyasına hoş geldiniz. AromaPro bünyesinde, birçok şekilde kullanılabilen doTERRA esansiyel yağları ile çalışıyoruz. Uçucu yağlar, bitkilerde doğal olarak oluşan uçucu aromatik bileşiklerdir. Yağlar çeşitli şekillerde tohumlardan, çiçeklerden, ağaç kabuklarından, reçineden, yapraklardan, kabuklardan ve köklerden elde edilir.

Bu işlem buhar distilasyonu veya soğuk presleme ile yapılır. doTERRA'da bu işlem %100 doğal bir şekilde yapılır, yani yağlara hiçbir tehlikeli kimyasal madde karışmaz. Böylece yağlar tehlikesiz bir şekilde kullanılabilir. Uçucu yağ normal sıcaklıklarda kolayca buharlaşarak aromaterapi için mükemmel hale gelir.

Doğal tıp

doTERRA esansiyel yağları %100 doğal olduğu için, elde edildikleri bitkinin gücünü korurlar. Yağın uygun şekilde kullanılmasıyla, faydaları beden ve zihin tarafından da deneyimlenebilir. Birçok yağın geniş bir kullanım alanı vardır. Bu nedenle esansiyel yağlarla yanlış yapmak zordur.

Bitkiler binlerce yıldır tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır. Bu bitkilerden elde edilen uçucu yağ bu nedenle bir sağlık desteği görevi görür. Uçucu yağlar vücut içinde kimyasal sinyaller aracılığıyla iletişim kurar ve bu nedenle işlerini daha derin bir katmanda yapabilirler. Örneğin aromatik düzeyde, yağ burundaki sensörlerimize etki eder. Bu nedenle, yağın vücudumuz üzerinde hızlı ve güçlü bir etkisi vardır. Yağı dahili olarak veya cilt üzerinde kullanırsanız, vücudumuzdaki hücreler, organlar ve sistemlerle doğrudan etkileşime girer.

Uçucu yağ kullanın

Uçucu yağ birçok farklı şekilde kullanılabilir. Böylece aromatik olarak, cilt üzerinde veya dahili olarak kullanılabilir. DoTERRA'nın yağları %100 doğaldır, yani yutularak da kullanılabilir. Web sitemizde ve bloglarımızda, belirli yağlar için farklı kullanımlar bulacaksınız, ancak en iyisi yağı sizin için doğru hissettiren şekilde kullanmaktır. Yağlarla ne kadar çok haşır neşir olursanız, yağları kullanmanın en sevdiğiniz yollarına da o kadar aşina olursunuz.

Bir yağı nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Ardından yağı size mantıklı gelen bir şekilde kullanın. Örneğin, destek vermek veya yağı almak istediğiniz noktaya yağı sürün. Yağların sizin için işlerini nasıl yaptıklarını keşfedin.

Aromatik

Uçucu yağlar aromatik olarak kullanılabilir. Bu birkaç şekilde yapılabilir. Yağı bir difüzöre koymak aromayı yayar ve odadaki herkesin yağın faydalarını deneyimlemesini sağlar. Ellerinize birkaç damla damlatın ve ellerinizle burnunuzun ve ağzınızın üzerine bir kase yapın. Etkilerini deneyimlemek için yağı derin nefesle içinize çekin. Tabii ki, gücü hissetmek için kokuyu doğrudan şişeden de koklayabilirsiniz.

Cilt üzerinde

doTERRA'nın tüm esansiyel yağları cilde uygulanabilir. Bazıları cilt üzerinde tahriş edici etkiye sahiptir ve bu nedenle bir baz yağ ile seyreltilmelidir. Yağ, kullanımı kolaylaştırmak için roll-ons olarak da sunulmaktadır.

Dahili

Bazı yağlar yutulabilir. Örneğin, bir bardak suya birkaç damla Limon ekleyin ve ferahlatıcı ve detoks etkisi için her gün için. Öte yandan kekik, bir bardak su ile almak istemeyeceğiniz çok güçlü bir yağdır. Bu nedenle bu yağ en iyi sebze kapsülü içinde alınır. Yağın hızlı emilimi için dil altına bir damla damlatarak birkaç yağ alabilirsiniz. Böylece yağ doğrudan sistemimize emilir.

Devam etmeye hazır mısınız? Atölye çalışmalarından birine katılın veya yağları web mağazamızdan sipariş edin.

Daha fazla oku? Bilimsel makaleler için buraya tıklayın. (İngilizce)

Shopping Cart