Yağlarımı aldım, şimdi ne olacak?

Petrol maceranızın ilk adımları...

Yaşasın, yağlarınız geldi!

Ya şimdi? Özellikle yapmamanız gereken şey şişeleri kapalı bırakmaktır 😃
Önce tüm şişeleri açın ve koklayın ve kokuların size ne yaptığını görün.
Belki de hemen sevdiğiniz bir koku vardır. Önce bunu alın, difüzörünüze su koyun (kırmızı noktaya kadar) yaklaşık 6 damla yağ, açın ve keyfini çıkarın.
Ve şimdi yanınızda bir fincan kahve veya çay ile rahatça oturup çantanızdaki her şeyi huzur içinde okuyorsunuz.

Eğer her şey yolunda giderse, sizin Temel kit (Home Essentials Kit veya Family Essentials kit veya diğer kitlerden herhangi biri) ayrıca fraksiyone hindistan cevizi yağı, Petal difüzör (Home Essentials kitine dahildir), 3 Roll-Ons, 3 Sprey şişesi ve Veggie Caps (yağlarınızın dahili uygulaması için boş kapsüller) sipariş etti.
Eğer kullanmadıysanız, umarım evde başka bir baz yağınız vardır, çünkü yağlarınızı cildinizde kullanmadan önce baz yağ ile seyreltmek istersiniz. Bu cildiniz için daha iyidir ve uçucu yağlar daha az buharlaşarak vücudunuzun daha fazla yağ emmesini sağlar.

Seyreltme = her zaman akıllıca!

Seyreltmeye genel bir bakış için metnin devamına bakınız.

Aşağıda yeni yağlarınızla yapabileceğiniz difüzör içi, roll-on'lar, spreyler ve Veggie kapaklar için tarifler bulunmaktadır.

Aroma difüzörünüz için tarifler

Aromaterapinin en kolay ve en güvenli şekli difüzörde uçucu yağlar kullanmaktır. Her zaman yüksek kaliteli bir soğuk su buharı difüzörü kullanın. Yüksek kaliteli yağlar plastiği çözer – ucuz difüzörler çabuk bozulur, ayrıca benim deneyimim ucuz difüzörlerin ısındığı yönündedir. Wish ve Aliexpress gibi web siteleri, ödediğinizin karşılığını alacağınızdan emin olabileceğiniz daha güzel fiyatlarla cezbediyor. Ucuz = pahalı. Petal'ı yıllardır kullanıyorum ve hala çalışıyor. Ayrıca artık evimizin her odasında bir difüzörümüz var.
Ama sessizce başlayın – çılgınlık daha sonra kendiliğinden gelecektir 😃

DIY Roll On tarifleri

Başlangıç setinizdeki yağları birbirleriyle birleştirmek için pek çok farklı olasılık vardır. Aşağıda en çok kullandığımız roll-on tariflerini veriyorum.
Tercihen metal roller-ball ile 5ml roll-on kullanıyorum. Tariflerim buna göre hazırlanmıştır. 10ml roll-on'larla çalışmayı tercih ediyorsanız, damlaları iki katına çıkarın.
Baz yağ olarak fraksiyone hindistan cevizi yağı (fco) kullanıyorum çünkü kendi kokusu yok, çok akışkan ve çabuk emiliyor. Ancak diğer baz yağları da kullanabilirsiniz. Baz yağın (veya aynı zamanda taşıyıcı yağın) raf ömrü E Vitamini içeriğine göre belirlenir.
Bir roll on'un daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, ekstra E Vitamini eklemeyi düşünebilirsiniz. Ancak benim deneyimlerime göre bu gerekli değildir. Bizim ailemizde genellikle birkaç hafta içinde ruloyu kendi yöntemimizle yaparız.

DIY Sprey tarifleri

Spreyi ne için kullanmak istediğinize bağlı olarak bir tutam votka veya hamamelis özü ya da bir tutam tuz veya çok az miktarda sıvı sabun ile su bazlı spreyler (damıtılmış su veya soğutulmuş kaynamış su) yapabilirsiniz. Böylece yağlar su ile daha iyi emülsiyon haline gelir.

Ayrıca fraksiyone hindistan cevizi yağı ile yağ bazlı spreyler de yapabilirsiniz. Diğer baz yağlar genellikle çok kalındır ve sprey başlığı tıkanır. Bazen suyu biraz yağ ile karıştırıyorum, örneğin saç spreyleri için.
Spreyle karıştırılmış damıtılmış su içeren nötr El ve Vücut losyonu da çok iyidir. Aloe Vera jeli de kullanılabilir. Burada pek çok seçeneğiniz var!

Uçucu yağ suyun üzerinde yüzdüğünden, su spreyleri kullanılmadan önce daima iyice çalkalanmalıdır.

Sebze Kapakları yemek tarifleri

En başından beri, yağlarla kendi kapsüllerimi yapma konusunda heyecanlıydım.
Gerçekten zor değil ve faydaları olağanüstü. Elbette hazır kapsüller satın alabilirsiniz, ancak içimdeki maceraperest denemeyi ve kendiminkini yapmayı seviyor.

Sebze kapakları sadece yetişkinler için uygundur. Bununla ne demek istiyorum: ÇOCUKLAR İÇİN KULLANMAYIN.

Burada size en çok kullandığım Sebzeli kapak tariflerimi veriyorum.

Not: Veggie kapsüller oldukça hızlı çözülür, kapsülleri her zaman taze yapmalı ve hemen almalısınız. Genellikle zeytinyağı ile destekliyorum.
Bunun için pipetli 15 ml'lik bir şişeyi hazır bulunduruyorum.

Seyreltmeye genel bakış

Temel kitinizdeki yağlarla çok daha fazlası mümkündür.
Deneyimlerinizi duymayı çok isterim ve ilk siparişinizde bol eğlenceler dilerim.

Tanja Daniels
AromaPro
Shopping Cart