Kaslar ve kemikler

Kas-iskelet sistemi vücudunuzdaki kaslar, kemikler ve bağ dokusundan oluşur. Vücudu destekler ve hareketi sağlar. Seçilmiş esansiyel yağlar ve hedefe yönelik besin takviyeleri kullanarak kas-iskelet sağlığınızı destekleyebilir, kas ve eklem rahatsızlıklarını yatıştırabilirsiniz.

İPUÇLARI

Sağlıklı kemiklerin ve kasların desteklenmesi, yaşam boyunca daha iyi sağlık ve hareketlilikle sonuçlanır. Kas ve iskelet rahatsızlıkları aşırı kullanım, stres veya diğer sorunlardan kaynaklanabilir. Bu durum hareketi engelleyebilir ve sizi daha fazla hareket etmekten ve aktif bir yaşam tarzının tadını çıkarmaktan vazgeçirebilir. Besin takviyeleri ve uçucu yağlar yorgun kas ve eklemler için rahatlama sağlayabilir.

İskelet vücudu destekler ve korur. İskelet 200'den fazla kemik, bağ, tendon ve kıkırdaktan oluşur. Kemikler temel yapıyı sağlar ve vücudunuzun pencereleri olarak görev yapar. Organları korur ve hareketi sağlarlar. Kemiklerinizin sağlıklı olması için sürekli oksijen, besin ve kan kaynağına ihtiyacı vardır. Kemikler ayrıca kalsiyum depolar ve kırmızı kan hücreleri üretir.

Bilim insanları, dengeli bir diyetin parçası olarak yaşam boyunca yeterli kalsiyum ve D vitamininin osteoporoz riskini azaltabileceği konusunda hemfikirdir. doTERRA, bu önemli besinleri içeren çeşitli takviyeler sunmaktadır. Bone Nutrient Lifetime Complex sağlıklı kemik yoğunluğunu desteklemek için kalsiyum ve D vitamini sağlar.* Microplex VMz® kalsiyum, magnezyum, çinko ve D vitamini ile kemiklerinizin ve dişlerinizin sağlığını destekler.*
Kemikler, vücudunuzu desteklemek ve hareket ettirmek için kaslarla birlikte çalışır. Kas sistemi, esneyip kasılarak vücudun hareket etmesini sağlayan 700'den fazla kastan oluşur. Kalp ve sindirim sistemindeki kaslar gibi bazı kaslar bilinçli kontrolünüz altında değildir. Diğer kaslar bilinçli olarak kontrol edilir ve hareketi sağlar.

doTERRA Deep Blue® Yatıştırıcı Karışım, eklemleri ve kasları yatıştırmak için yaygın olarak kullanılır. Wintergreen, Camphor, Peppermint, Blue Tansy, Blue Chamomile, Helichrysum ve cilt üzerindeki yatıştırıcı etkileriyle bilinen diğer yağları içerir. Deep Blue, bu güçlü karışımın rahatça uygulanması için spor losyonu (Deep Blue Rub) olarak da mevcuttur.

doTERRA AromaTouch® Masaj Karışımı kas gerginliğini yatıştırmak ve rahatlamayı desteklemek için özel olarak formüle edilmiştir. Bu rahatlatıcı karışım Selvi, Nane, Mercanköşk, Fesleğen, Greyfurt ve Lavantayı bir araya getirir. Gerginliği azaltmak için fraksiyone hindistan cevizi yağı ile boyun ve omuz derisine uygulayın veya yatıştırıcı etkileri için masajda kullanın.

Keklik üzümü, Huş ağacı ve Nane esansiyel yağları da egzersiz sonrası kaslara, eklemlere ve tendonlara yatıştırıcı bir his sağlamak için topikal olarak uygulanabilir.
Ekstra yatıştırıcı destek için Deep Blue Polyphenol Complex® besin takviyesi günlük olarak veya örneğin aşırı efordan sonra ekstra miktarda yatıştırıcı desteğe ihtiyaç duyulduğunda alınabilir. Bu besin takviyesi, rahatsızlığı yatıştırmak için standartlaştırılmış zencefil, kurkumin, resveratrol ve diğer polifenol özlerini içerir.* Ayrıca, kas ve eklem rahatlığını ve işlevini desteklemeye yardımcı olduğu gösterilen patentli, hızlı etkili Boswellia özü (Hint buhur ağacından) içerir.

En İyi Ürünler

Shopping Cart