Sinir sistemi

Sinir sistemi vücudunuzun iletişim kanalıdır. Sinirler düşünmenizi, hissetmenizi, duyusal bilgileri işlemenizi ve hareketi kontrol etmenizi sağlayan mesajları gönderir ve alır. Sinir sistemi aynı zamanda duygulardan da sorumludur. Olumsuz duyguları dengelemeyi öğrenmek sinir sistemini dengelemeye yardımcı olabilir. Uçucu yağlar vücudu sakinleştirmeye, olumlu bir ruh hali yaratmaya ve sağlıklı bir sinir sistemini desteklemeye yardımcı olabilir.

İPUÇLARI

Rahatlatıcı bir ortam yaratmak için önerilen yağları dağıtın.

Sinir sistemi beyin, omurilik ve vücut boyunca uzanan karmaşık bir sinir ağından oluşur. Sinir sistemi, düşünce ve duygu üretmenin yanı sıra duyular yoluyla alınan bilgileri de işler. Bilinçsiz vücut süreçlerini düzenler ve beynin vücudun hareketlerini kontrol etmesini sağlar.

Sıcak bir tavaya dokunduğunuzda, sinir sisteminiz acı veren yanma hissini beyninize iletir ve bu da elinize hızla geri çekilmesini söyler. Sinir sisteminiz olmadan akıl yürütemez, dili anlayamaz, düşünemez, göremez, tadamaz, koklayamaz veya hissedemezsiniz.

Sinir sistemi kolayca bozulabilir. Uçucu yağlar sağlıklı bir sinir sistemini destekleyebilir. * Sinir sistemi dengesizliği baş gerginliğine, rahatsızlığa, endişe veya stres duygularına ve diğer birçok günlük rahatsızlığa katkıda bulunabilir.

Sinir sisteminin birçok bölümü vardır. Merkezi sinir sistemi beyin ve omurilikten oluşur. Sinir sisteminin bu kısmı duyularınızdan bilgi alır, anıları depolar ve düşünceler ile duygular üretir. Çoğunlukla huzurlu ve mutlu düşüncelere sahip olduğunuzda, hayatınızda daha fazla tatmin yaşarsınız. Nane ve narenciye yağları gibi ruh halini olumlu yönde etkileyen birçok uçucu yağ vardır. Duygusal Aromaterapi Kitindeki karışımlar, olumsuz duygularla başa çıkmanıza ve hedeflerinize yeniden odaklanabilmeniz için daha olumlu bir alan yaratmanıza yardımcı olabilir.

Otonom sinir sistemi, kalp atış hızı, bağışıklık sistemi, nefes alma ve kan basıncı gibi bilinçli olarak kontrol etmediğiniz işlevleri düzenler. Stresle ilgili çeşitli durumlar, bu yaşamsal belirtilerin ölçümlerinde artışla ilişkilidir. AromaTouch Tekniği, otonom sinir sistemini olumlu yönde etkileyerek tüm vücuda denge ve sakinlik getirmek üzere tasarlanmıştır.

Geleneksel olarak denge veya huzur yaratmak için kullanılan uçucu yağlar Lavanta, Bergamot, Kişniş, Frankincense, Roma Papatyası, Gül, Fesleğen, Copaiba, Vetiver ve Yabani Portakaldır.

En İyi Ürünler

Videolar

Shopping Cart