Solunum

Üreme sistemi fonksiyonu stres, toksinler ve yaşam tarzı faktörlerinden etkilenebilir. Uçucu yağlar, hormonal dengesizliğin etkileriyle başa çıkmaya yardımcı olmak, ruh halini desteklemek ve aşk ve romantizm duygularını teşvik etmek için yüzlerce yıldır kullanılmaktadır.

İPUÇLARI

Üreme sistemi, iç ve dış cinsiyet organları, hormonlar ve feromonlar dahil olmak üzere yavru üretme sürecine dahil olan tüm organ ve dokulardan oluşur. Üremenin karmaşık süreçleri, tam sağlık ve canlılıkta olması gereken birçok vücut sürecinin hassas bir dengesine dayanır.

Yaşam boyunca birçok faktör üreme sisteminin sağlığı ve erkekliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Hormon dengesizlikleri her yaştan kadın ve erkekte yaygındır ve toksinlere maruz kalma, stres, sağlıksız yaşam tarzı ve diğer faktörlerle ilişkilendirilebilir. Hormon dengesizliği ile ilişkili yaygın semptomlar: sinirlilik, yorgunluk, sindirim sorunları, aşırı terleme, aşerme, kas kütlesinde azalma, kilo alımı ve düşük libido.

Esansiyel yağlar, sağlıklı duyguları destekleyerek ve böylece günün stresini hafifleterek hormonal dengesizlikle ilgili sorunları yönetmeye yardımcı olabilir. Lavanta, Adaçayı, Sardunya ve Rezene bu alanda destek için kadınlara önerilmektedir. doTERRA Phytoestrogen Essential Complex, yaşamın her aşamasında kadınlarda sağlıklı hormon seviyelerini desteklemeye yardımcı olan bir besin takviyesidir.* Yeterli uyku, sağlıklı beslenme, çevre kirliliği ve toksinlere maruz kalmaktan kaçınma ve Microplex VMz ile günlük takviye gibi sağlıklı bir üreme sistemine katkıda bulunabilecek birçok başka yaşam tarzı faktörü de vardır.* Microplex VMz, hem erkeklerin hem de kadınların böbreküstü bezleri ve vücudun diğer bölgelerindeki çeşitli cinsiyet ve stresle ilgili hormonları dengelemelerine yardımcı olan niasin ve B5 vitamini içerir.* Ayrıca vücudun cinsiyet hormonları üretmesine yardımcı olan manganez içerir.* A vitamini, selenyum ve çinko üreme sürecinde önemlidir.* xEO Mega, vücudun cinsiyet hormonları oluşturmasını destekleyen EPA ve DHA içerir.*

Birçok yağ, adet döngüsü ile ilişkili aylık kadın rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olabilir. doTERRA ClaryCalm Monthly Blend for Women, 12 esansiyel yağın özel olarak formüle edilmiş karışımı, karın üzerinde yatıştırıcı bir etki için doğrudan cilde uygulanabilir. Lavanta, Adaçayı ve Gül gibi diğer yağlar da faydalıdır.

Menopoz semptomları da uçucu yağlarla yatıştırılabilir. Gül, Yasemin, Sardunya, Lavanta, Neroli ve Adaçayı perimenopoz ve menopoz dönemlerinde fayda sağlar.

En İyi Ürünler

Shopping Cart